Haber

Ağrı’daki hırsızlığın güvenlik kamerası görüntüleri paylaşıldı

AĞRI’da hırsızlık için camdan girdiği fatura ödeme merkezindeki kırık camın üzerine düşen zanlı, kesik nedeniyle yere kanının damladığını görünce iş yerinin paspasını alıp temizledi.

İl Emniyet Müdürlüğü, kent merkezinde farklı tarihlerde meydana gelen 3 farklı hırsızlık olayına ait güvenlik kamerası görüntülerini paylaştı. Olaylardan birinde camiye camdan giren zanlı, halıların kirlenmemesi için ayakkabılarını eline aldı, ardından ses cihazını alarak uzaklaştı.

Diğer bir olayda ise alkollü olduğu iddia edilen 2 kişiden 1’i fatura ödeme merkezinin penceresinden içeri girdi. Şüpheli, bu sırada kırık camın üzerine düştü. Cep telefonunun ışığıyla etrafı arayan zanlı, yere kendi kanının damladığını görünce iş yerinin paspasını alıp temizledi. Arkadaşı dışarıda gözcülük yaparken iş yerinden para ve eşyalarını alıp gitti. Müstakil evde hırsızlık olayında 3 zanlı önce etrafa bakındı. Bahçe duvarına tırmanarak kimsenin bulunmadığı konuta giren 3 zanlıdan 2’si, beze sardıkları televizyonu alarak dışarı çıktı. Bahçe duvarının diğer tarafında bekleyen arkadaşına televizyonu veren bir kişi, duvardan atlamaya çalışırken dengesini kaybederek düştü. Zanlı iyileştikten sonra arkadaşının peşine düştü.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Ağustos 2022 ile Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında 127 kişinin hırsızlık suçundan yargılandığı, 83 zanlının adliyede tutuklandığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu