Haber

Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’ten Sinan Ateş açıklaması: Basit bir cinayet değil mesaj verildi

Eski Dava Lideri Sinan Ateş.

GAZETECİNİN SORUSUNA BAHÇELİ’DEN CEVAP: Hadi, İŞİNİZE BAKIN

Muhalefetin Sinan Ateş suikastına yönelik açıklamaları ve çabaları cinayetin ardından da devam ederken, MHP ve Ülkü Ocaklarının böylesine vahim bir olaya ilişkin sessizliği de dikkatlerden kaçmadı. Hatırlanacağı üzere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin kümelenme toplantısının ardından koridorda kendisine Sinan Ateş’in öldürülmesini soran gazeteciye “Hadi işine bak” yanıtını vermişti.

TÜRKLER’DEN SİNAN ATEŞ DUYURUSU

Ateş cinayetiyle ilgili bir diğer dikkat çekici açıklama MHP’nin kurucusudur. Alparslan Türkeş eşi Seval Türkeş’ten geldi. Gazeteci Barış Pehlivan’ın sorularını yanıtlayan Türkeş, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili olarak, “Anladığım kadarıyla derin bir mesele… Uzun bir süreçten sonra ortaya çıkan yapının eseri. Hatta bahsi bile geçmiyor. MHP’nin böyle bir cinayetle görevden alınması Türkeş’in iliklerini sızlatır.

“BASİT BİR CİNAYET OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM, AÇIKLAMA YAPILDI”

Bu cinayetin aydınlatılmasının Türk siyasetinde de bir aydınlanma yaratacağına inanıyorum. Bugünkü MHP, uzun süredir Alparslan Türkeş Bey’in MHP’sinin amaçlarına aykırı hareket etmektedir. Benim gördüğüm burada tamamen farklı bir yapı var. O yüzden basit bir cinayet olmadığını ve bir mesaj verildiğini düşünüyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu