Yaşam

Antalya Film Forum Pitching platformlarına seçilen projeler belli oldu.

Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nin ortak yapım pazarı ve proje geliştirme platformu olan Antalya Sinema Forum’un Uzun Metraj Kurmaca Pitching, Sümer Tilmaç Antalya Sinema Destek Fonu Pitching ve Dizi/Kısa Dizi Pitching platformları için seçilen projeler açıklandı.

UZUN ÖZELLİK FICTION PITCHING PLATFORMU İÇİN 8 PROJE SEÇİLDİ

Platformda yarışacak sekiz proje, yönetmen ve yapımcı Ekin Çalışır, yönetmen ve senarist Elif Refiğ ve Creative Europe MEDIA masası – Bulgaristan yöneticisi Kamen Balkanski’den oluşan seçici kurul tarafından belirlendi.

Kurulun değerlendirmesi sonucunda, yönetmenliğini Ahmet Emre Tanyıldız’ın yaptığı “Deli Kan”, yönetmenliğini Özcan Alper’in yaptığı “Haw”, Melik Kuru’nun yönettiği “İsimsiz Eserler Mezarlığı”, yönetmenliğini Ahu Öztürk’ün yaptığı “Kambur”, ve Ali Kemal’in yönettiği, Güven’in yönettiği “Mardin’in En Güzel Kızı”, Ömer Çapoğlu’nun yönettiği “Onu Ellerinden Tanıdım”, Paolo Ferrante’nin yönettiği “Principe” ve Tilbe Cana’nın yönettiği “Teslim Tarihi” adlı projeler yer alıyor. İnan platforma seçildi. .

SÜMER TİLMAÇ ANTALYA SİNEMA DESTEK FONU’NDA 3 PROJE YARIŞACAK

En az üçte ikisi Antalya’da çekilecek bir filme katkı sağlayan ‘Sümer Tilmaç Antalya Sinema Destek Fonu Pitching Platformu’na başvuran projeler, yönetmen ve senarist Abdurrahman Öner, yönetmen ve senarist Burcu Aykar ve yönetmen tarafından değerlendirildi. ve senarist Çiğdem Vitrinel.

Platforma Kayhan Başoğlu’nun yönettiği “Böbrek Ağrısı Olan Kötü Adam”, Ahmet Küçükkayalı’nın yönettiği “Eigengrau” ve Aytaç Uzun’un yönettiği “Erken Uyumayalım” projeleri seçildi.

TELEVİZYON DİZİSİ / KISA DİZİ PITCHING PLATFORMU İÇİN 5 PROJE SEÇİLDİ

Platformda yarışacak 5 proje; Netflix Grow Creative grubunun Türkiye Müdürü Arya Su Altıoklar, Eccho Rights CEO’su Fredrik af Malmborg ile yönetmen ve senarist Tunç Şahin’den oluşan seçici kurul tarafından seçildi.

Kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda platformda yarışmaya hak kazanan 5 proje şöyle oldu: Erdal Rahmi Hanay’ın yönettiği “Aziz ve İsimsiz”, “Bohem Kediler”, “Ünlü Fail”, “Fahişe” Yönetmenliğini Mahmut Fazıl Coşkun ve Doğuş Algün üstleniyor. “Örümcek” üstlendi. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu