Ekonomi

Çalışkan: Mobilyaların yüzde 80’inde fiyat belirledik

Modoko tarafından yapılan açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Çalışkan, 2022 yılında mobilya bölümünün hammadde bulmakta zorlanması nedeniyle arz-talep istikrarının bozulduğunu kaydetti.

Çalışkan, enflasyon paketinde en fazla fiyat artışı görülen ikinci kalemin mobilya olduğuna dikkat çekerek, “Aldığımız ürünlerde yaşadığımız çok ciddi fiyat artışları nedeniyle fiyatlarımız oldukça yükseldi. Öyle ki ikinci kalem Enflasyon paketinde en fazla fiyat artışı olan mobilya oldu.Yıl sonuna doğru tersine dönmeye başladı.Şu anda hammadde bulmakta sıkıntı yaşamıyoruz” dedi.

Hammadde ile ilgili stokların yeterli seviyeye gelmeye başladığını vurgulayan Çalışkan, sunta-MDF üreticilerinin kapasitelerini artırdıklarını belirtti.

Yeni yılda piyasaların çalışmalarına Modoko olarak dahil olmaya karar verdiklerini kaydeden Başkan, şu değerlendirmede bulundu:

“610 firma ile birlikte fiyatlarımıza ay sonuna kadar zam yapmama kararı aldık. İnşallah şubat ayında maaş taban fiyatlarının artmasıyla birlikte ufak tefek artışlar olur ama o güne kadar fiyatlarımızı sabit tutacağız.” Ocak ayı sonuna kadar sabit.

Ayrıca müşterilerimiz için peşin fiyatına taksit seçenekleri için bankalarla çalışmaktayız. Ayrıca taksit kampanyaları ile de tüketicilere destek oluyoruz. Fiyatlardaki bir miktar artış mobilya için zor olsa da stokları eritme kısmında bize fayda sağlayacaktır. Bu dönem enflasyondaki artış karşısında iç piyasayı biraz daha hareketlendirmek için üzerimize düşen görevi yaptığımız, stokları eriteceğimiz bir dönem olacak. Mobilyaların yüzde 80’inde fiyatları sabit tutuyoruz. Bu kısım daha ağaçlı bir kısım ve fiyatlar şu an indirimli olarak satışa sunuluyor. Kârlılığımızı düşürdük. Mobilya alacaklara özel kampanyalar için de çalışmalarımız devam ediyor.”

bigadichaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu