Haber

Masayı terk eden YETER Parti’den bomba iddia! Bakın ne için pazarlık yaptılar…

6’lı Tablo’nun 12’nci toplantısının ardından CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 4 partinin de desteğiyle aday olarak adını masaya getirdi.

Ancak Kılıçdaroğlu’nun adaylığı İYİ Parti Genel Başkanı Akşener tarafından reddedildi. Akşener, küstah sözler söyleyerek masadan ayrıldı.

Akşener, Kılıçdaroğlu’nu kastediyor “Kişisel hırslar Türkiye’ye tercih edildi”6’lı koalisyon tablosunun işlevini yitirdiğini söyledi.

İYİ PARTİ’DEN 5’Lİ KOALİSYONU KARIŞTIRACAK AÇIKLAMA

Akşener’in saldırısının ardından koalisyon tablosu CHP, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti olmak üzere 5 partiyle devam ederken, DÜZGÜN Partisi’nden 5’li koalisyonu karıştıracak açıklamalar geldi.

“CHP 54 AVUKAT SÖZ VERDİ”

İYİ Parti Teknolojik Dönüşüm Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yiğit Karakış, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koalisyon masasındaki vekalet pazarlığını deşifre etti.

Yiğit Karakış, “CHP, 4 partinin Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemesi için toplam 54 milletvekili sözü verdi.”söz konusu.

AHAT ANDİCAN AVUKATLIK PAZARLIĞINI DA KONUŞTU: BAŞARILI RAKAMLAR ANLAŞILDI

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican ise katıldığı bir televizyon programında Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti’nin son görüşmeden önce CHP ile anlaştığını söyledi.

Andican, CHP listelerinden 4 partinin seçime gireceği için Kılıçdaroğlu’nu adaylıkta desteklediğini, Akşener’e karşı 5 liderin anlaştığını belirterek, “Rakam vermeyeceğim, belli rakamlar üzerinde anlaşmaya varıldı”terimleri kullandı.

KAYNAK: SABAH GAZETESI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu