Haber

Meteoroloji’den kuvvetli rüzgar ve çığ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Artvin ve Ardahan çevreleri ile yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kars yağmurlu olacak.

Yağışların kıyılarda yağmur, iç kesimlerde sulu kar ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sisin yanı sıra buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinin yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli olunmalıdır.

Hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiği için rüzgarın rüzgarın esmesi bekleniyor. oluşabilecek olumsuz kurallara karşı dikkatli ve tedbirli olun. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu