Haber

Süheyla Sultan depremzedeler için İskenderun’a demirledi

Deprem felaketinin ardından 11 ilde yaralar sarılırken, evini kaybeden depremzedelerin barınma sorunları çözüme kavuşturuldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü (KEGM) tarafından depremlerin ardından depremzedelerin kullanımına sunulmak üzere İskenderun’a gelen Süheyla Sultan gemisi, İskenderun Balıkçı Barınağı’nda misafirlerini ağırlamak için hazırlıklara başladı.

Gemide ayrıca sınıflar da bulunmaktadır.

Toplam 1500 kişi kapasiteli Süheyla Sultan gemisinde klima, televizyon ve buzdolabı bulunan 12 kişilik 72 oda ve 4-6 kişilik 116 oda bulunmaktadır.

Eğitimin aksamaması için gemide derslikler de düşünüldü. 250 öğrencilik derslikler hazırlandı. Dersliklerde bilgisayar laboratuvarı, konferans ve bağlantı merkezi bulunan Süheyla Sultan gemisinde, poliklinik ve revirlerin yanı sıra 20 kişilik yatarak tedavi için sağlıklı yaşam alanları da bulunuyor.

Depremzedeler birkaç gün içinde rehabilite edilecek

Geminin Karadeniz Holding tarafından deprem bölgesinde kullanılmak üzere tasarlandığı belirtildi. Süheyla Sultan gemisinde hazırlıkların tamamlanmasının ardından depremzedelerin birkaç gün içinde yerleşeceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu