Yaşam

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Koç Topluluğu Şirketleri ve Gönüllüleri Deprem Bölgesindeki Çocuklara Destek

Koç Topluluğu Sarsıntı Bölgesine Yardımlarını Kesintisiz Sürdürüyor

6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin ardından bölgenin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarına devam eden Koç Topluluğu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 4 ilde çocuklar için Koç Çocuk Şenliği düzenledi. Grup şirketleri Arçelik, Aygaz, Beko, Bilkom, Divan, Level, Entek, Ford Otosan, Opet, Otokoç Otomotiv, Sendeo, Tüpraş, Yapı Kredi ve gönüllülerin desteğiyle Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya Koç Topluluğu Spor Kulübü ile uyum içinde. çocuk katıldı.

Depremden etkilenen illerde geniş çaplı bir yardım seferberliği yürüten Koç Topluluğu şirketleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklar için Koç Çocuk Şenliği düzenledi. Koç Topluluğu Spor Kulübü ile birlikte Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya ve Hatay’da düzenlenen etkinliklere Aygaz, Arçelik, Beko, Bilkom, Divan, Level, Entek, Ford Otosan, Opet, Otokoç Otomotiv, Sendeo, Tüpraş ve Yapı Kredi destek verdi.

Kahramanmaraş’ın konteyner kent Karacasu’da, Hatay’ın KYK kız öğrenci yurdunda, Adıyaman’ın Mansur Yardımcı Stadyumu’nda ve Malatya’nın konteyner kent Malet’te düzenlenen Koç Çocuk Şenliğine 3 bini aşkın çocuk katıldı.

Şenliklere katılan Koç Topluluğu gönüllüleri, etkinlikler öncesi çocuklarla iletişim konusunda uzman psikologlardan eğitim alıyor; Etkinlik programı da pedagogların önerileri ile oluşturulmuştur. Futbol, ​​basketbol gibi sportif etkinliklerin yanı sıra yüz boyama, çamur el atölyesi, drama atölyesi, top havuzu ve oryantiring (navigasyon) parkuru gibi etkinlikler de düzenlendi ve çocuklar keyifli vakit geçirdi. Grup şirketleri ve çalışanlarının katkılarıyla hazırlanan ikramlar da çocuklara ikram edildi.

Koç Topluluğu Deprem Bölgesinde Konteyner Kentler İnşa Ediyor

Depremden etkilenen illerde ihtiyaç sahiplerine hızlı bir şekilde ulaşmak için ilk günden itibaren Krize Uyum Merkezi kuran ve Topluluk şirketleriyle kapsamlı bir çalışma yürüten Koç Holding, bölgeye takviye çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Koç Holding’in Topluluk şirketleriyle birlikte deprem bölgesinde 4 farklı şehirde inşa edeceği toplam 5 bin konteynerden oluşacak konteyner kentlerde yaklaşık 20 bin kişi ikamet edecek. Ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde konteyner kentler; Kadınlar, çocuklar, gençler, yaşlılar ve engelliler olmak üzere farklı kümelerin ihtiyaçları dikkate alınarak inşa edilmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bornovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu