Haber

Otomobile su şişesi atan otobüs şoförünün şirketi hakkında soruşturma başlatıldı.

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde otomobili sıkıştırıp seyir halindeyken su şişesi fırlatan otobüs şoförü ve yardımcısının görüntüleri 23 Temmuz’da sosyal medyada paylaşıldı. Olayın ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı firma hakkında soruşturma başlattı.

Ben Turizm’e ait bir otobüs şoförü ile otomobil sürücüsü arasında şerit değiştirmesi nedeniyle gerginlik yaşandı. D-100 Karayolu’nun Acıbadem bölümünde yaşanan gerginliğin ardından otobüs şoförü ve yardımcısı her iki araçta seyir halindeyken araca su şişeleri fırlattı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaşım Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada, otobüs şoförü trafik güvenliğini tehlikeye atacak davranışlarda bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, şirket hakkında Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında soruşturma başlatıldığı belirtilerek, “Bu kapsamda basın yayın organlarına yansıyan habere konu olan olayla ilgili olarak nakliye şirketi hakkında karayolu taşıma mevzuatı çerçevesinde soruşturma başlatılmıştır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu